Spoznajte výhody virtuálneho sídla

Začať podnikať je skvelý spôsob, ako sa osamostatniť, začať vytvárať hodnoty iba pre seba a nenechať si brať vietor z plachiet šéfom, ktorý je konzervatívny. Samozrejme, že keď sa založenie spoločnosti stane skutočnosťou, nesiete za svoje rozhodnutia oveľa viac zodpovednosti, ako keby ste boli iba zamestnanec. A jedným z rozhodnutí, ktoré musíte urobiť je, vybrať miesto pre sídlo vašej spoločnosti. Prakticky máte tri možnosti – ste majiteľom nehnuteľnosti, ktorej adresu použijete ako sídlo spoločnosti, prenajmete si kanceláriu a jej adresu zapíšete do ORSR a tá tretia možnosť? Tou je virtuálne sídlo. Ako funguje, aké sú jeho výhody a pre koho je určené?

Čo je virtuálne sídlo

Virtuálne sídlo alebo aj virtuálna kancelária nie je skutočný kancelársky priestor, v ktorom máte pracovné stoly, počítače a pracujete tam. Je to iba adresa, ktorú si prenajímate v prípade, že nemáte nehnuteľnosť, ktorú by ste použili ako sídlo spoločnosti alebo nechcete platiť stovky eur za kancelárske priestory, ktoré nevyužijete, lebo budete pracovať z domu či v teréne. Okrem toho, že si prenajímate adresu, máte k dispozícii aj ďalšie služby – na recepcii za vás príjmu poštu, o ktorej vás následne informujú SMS alebo mailom. Taktiež máte možnosť si tu prenajať zasadaciu miestnosť v prípade, že by ste chceli mať osobné stretnutie s partnerom niekde inde ako v kaviarni.

Aké sú výhody virtuálneho sídla

Hlavnou výhodou virtuálneho sídla je nízka cena. Ak naozaj nepotrebujete kancelárske priestory, môžete ušetriť až stovky eur mesačne, pretože spoločnosť Online Invest vám ponúka virtuálne sídlo v Bratislave už za 11 €/mesačne. Tu však všetky výhody nekončia, tieto sídla majú na prestížnej bratislavskej adrese, čo je výhoda hlavne pre začínajúcich podnikateľov, pretože vďaka tomuto sídlu spoločnosti získajú určitú prestíž ešte predtým, ako si vybudujú dobre meno. Ďalšou výhodou bratislavskej adresy je to, že pravdepodobnosť návšteva daňovej kontroly je 10-násobne nižšie, ako keby ste mali sídlo v ktoromkoľvek inom okrese.

Pre koho je virtuálna kancelária určená

Samozrejme, že virtuálna kancelária nebude vyhovovať každému, no ak patríte do jednej z týchto skupín, jej výhody určite oceníte:

  • ste začínajúci podnikateľ, ktorý potrebuje pre svoj rozvoj každé euro, no nepotrebuje mať kanceláriu
  • ste zahraničný podnikateľ, ktorý chce mať sídlo svojej firmy aj na Slovensku
  • chcete mať sídlo firmy na prestížnej bratislavskej adrese
  • chcete optimalizovať firemné náklady

Navštívte OnlineInvest.sk a zistite o tejto možnosti viac.